Ekopol - Producent. Biologiczne i ekologiczne

przydomowe oczyszczalnie ścieków


 

Jak działa szambo ekologiczne?

Nasze zbiorniki bezodpływowe wykonane są z wysokiej jakości żywic poliestrowych zbrojonych włóknem szklanym. Dzięki zastosowaniu takiego materiału uzyskuje się trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne wyroby charakteryzujące się dodatkowo niewielkim ciężarem. Wśród wielu obszarów, w jakich znajdują zastosowanie można wymienić: gromadzenie ścieków, wód opadowych, gnojówki, gnojowicy oraz wielu innych cieczy powstających w budownictwie mieszkalnym, rolnictwie, przetwórstwie spożywczym itp.

Krótka charakterystyka zastosowania:

 1. Podstawowym zastosowaniem zbiorników bezodpływowych firmy EKOPOL jest gromadzenie ścieków z gospodarstw domowych, w których (z różnych względów) montaż przydomowej oczyszczalni okazuje się niemożliwy. W tym aspekcie zbiornik służy do gromadzenia ścieków w 10 – 14 dniowych okresach, po tym czasie należy opróżniać zbiornik korzystając z usług taboru asenizacyjnego.
 2. Nasze zbiorniki świetnie nadają się do gromadzenia wody deszczowej. Montuje się je pod powierzchnią gruntu w ogrodzie i grawitacyjnie łączy z systemem rurowym odwadniającym powierzchnie np. dachów. Odzyskaną w ten sposób wodę można wykorzystać do celów gospodarczych, a nadmiar odprowadzić do systemu melioracyjnego lub kanalizacji deszczowej. Fakt, że zbiorniki lokalizowane są podziemnie jest źródłem wielu korzyści:

  • zgromadzona w nich woda deszczowa nie nagrzewa się w upalne dni, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywana do nawadniania ogrodu,
  • do zbiorników nie dociera światło słoneczne, co hamuje rozwój tzw. fitoplanktonu (poprzez zablokowanie fotosyntezy)
 3. W rolnictwie zbiorniki typu EKO stosuje się do gromadzenia gnojowicy i gnojówki (pochodzących z obór bezściółkowych).Substancje te po przefermentowaniu mogą być wykorzystywane jako naturalny nawóz.

OPIS TECHNICZNY

Poniższy schemat przedstawia opis techniczny zbiornika bezodpływowego typu EKO (na przykładzie wyrobu o pojemności 4000l)

 1. Dopływ ścieków
 2. Właz rewizyjny
 3. Korpus zbiornika wzmocniony przetłoczeniami sferycznymi
 4. System odpowietrzający

Zbiorniki bezodpływowe naszej produkcji mają kształt walca wzmocnionego przetłoczeniami sferycznymi. Wyposażone są we właz rewizyjno kontrolny o standardowej średnicy Ø 500 mm i wysokości regulowanej teleskopowo w zakresie od 0,4 do 1 m. Króciec wlotowy wykonany jest z kształtki PCV Ø 160, toteż kiedy system rur doprowadzających ma inną średnicę należy zastosować odpowiednie redukcje. System odpowietrzający zbudowany jest z kształtek PCV Ø 110, wywiewka zostaje wyprowadzona ok. 50 cm ponad powierzchnię terenu.

EKOPOL oczyszczalnie - Oferujemy projektowanie, montaż i serwis - przydomowe oczyszczalnie ścieków, szambo, oczyszczalnie ekologiczne, oczyszczalnie biologiczne.
EKOPOL Bronno 32, 99-100 Łęczyca, woj. łódzkie tel./fax: (24) 722-43-67, ekopol@oczyszczalnie.pl
© 2010 EKOPOL

Ekopol   |   Produkty   |   Informacje   |   Cennik   |   Montaż   |   Kontakt

Strona firmy: ekopol