Ekopol - Producent. Biologiczne i ekologiczne

przydomowe oczyszczalnie ścieków


 

Kiedy zainstalować oczyszczalnię ekologiczną typu EKO?

Pomagamy dobrać urządzenie najlepiej odpowiadające Państwa potrzebom – „uszyte na miarę Państwa oczekiwań”. Oto kilka sytuacji, kiedy najlepiej sprawdzi się nasza ekologiczna oczyszczalnia ścieków typu EKO.

 1. Nie ma możliwości podłączenia do zbiorczej sieci kanalizacyjnej.
  A nawet jeśli taka możliwość istnieje, warto rozważyć montaż oczyszczalni – to duża oszczędność w perspektywie wieloletniej eksploatacji. Koszt korzystania z naszej oczyszczalni ekologicznej nie przekracza 200 zł rocznie, czyli jest co najmniej kilkukrotnie niższy od opłat ponoszonych za zrzut ścieków do istniejącej sieci kanalizacyjnej.
 2. Posiadamy bardzo dużą działkę
  Oczyszczalnię ścieków typu EKO możemy z powodzeniem zainstalować, jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca na zastosowanie drenażu rozsączającego(minimum 2m od granic działki, 3m od dużych drzew, 30m studni z wodą pitną). Klasyczny drenaż rozsączający do oczyszczalni ekologicznej zajmuje powierzchnię co najmniej 40m2 .
 3. Na działce występują sprzyjające warunki gruntowo-wodne.
  Nasze oczyszczalnie przydomowe typu EKO przewidziane są dla gruntów dobrze i średnio przepuszczalnych (piaski, żwiry, lessy) przy niskim poziomie lustra wód gruntowych.
 4. Nie ma możliwości doprowadzenia przyłącza elektrycznego do miejsca instalacji.
  Oczyszczalnia ścieków typu EKO nie potrzebuje do pracy zasilania w energię elektryczną, dlatego jest w tym przypadku najbardziej uzasadnionym rozwiązaniem.
  Kiedy nie mamy w pobliżu cieku wodnego, a jednocześnie warunki gruntowe są sprzyjające dla zastosowania drenażu rozsączającego, wtedy warto zainstalować oczyszczalnię ekologiczną naszej produkcji.
 5. W pobliżu działki nie przepływa żaden ciek wodny np. potok, rzeka, rów melioracyjny.
  Kiedy nie mamy w pobliżu cieku wodnego, a jednocześnie warunki gruntowe są sprzyjające dla zastosowania drenażu rozsączającego, wtedy warto zainstalować ekologiczną oczyszczalnię naszej produkcji.
 6. Przewidujemy, że zrzut ścieków będzie nierównomierny.
  Oczyszczalnie ekologiczne typu EKO mają dużą wydajność. Zależnie od modelu potrafią przetworzyć od 800 do 2400 litrów ścieków na dobę, co czyni je odpornymi na chwilowe przeciążenia.

EKOPOL oczyszczalnie - Oferujemy projektowanie, montaż i serwis - przydomowe oczyszczalnie ścieków, szambo, oczyszczalnie ekologiczne, oczyszczalnie biologiczne.
EKOPOL Bronno 32, 99-100 Łęczyca, woj. łódzkie tel./fax: (24) 722-43-67, ekopol@oczyszczalnie.pl
© 2010 EKOPOL

Ekopol   |   Produkty   |   Informacje   |   Cennik   |   Montaż   |   Kontakt

Strona firmy: ekopol