Ekopol - Producent. Biologiczne i ekologiczne

przydomowe oczyszczalnie ścieków


 

Kiedy zainstalować zbiornik bezodpływowy typu EKO?

Pomagamy dobrać urządzenie najlepiej odpowiadające Państwa potrzebom – „uszyte ma miarę Państwa oczekiwań”. Oto kilka sytuacji, kiedy najlepiej sprawdzi się nasz zbiornik bezodpływowy typu EKO.

 1. Potrzebujemy zbiornika na ścieki przy domku letniskowym, gdzie pojawiamy się rzadko.
  Szambo typu EKO może okazać się dobrym rozwiązaniem dla zagospodarowania ścieków na działkach rekreacyjnych, na których pojawiamy się np. przez dwa dni raz w miesiącu. Ilość ścieków powstająca w tym przypadku jest tak niewielka, że można podjąć decyzję o montażu zbiornika bezodpływowego.
 2. W najbliższym czasie w naszej okolicy planowana jest budowa kanalizacji
  Szambo typu EKO jest najlepsze jako rozwiązanie tymczasowe, które możemy zastosować do gromadzenia ścieków w oczekiwaniu na budowę zbiorczej sieci kanalizacyjnej. W przypadku, kiedy w planie zagospodarowania przestrzennego naszej okolicy znajduje się budowa zbiorczej sieci kanalizacyjnej, uzyskanie zgody na budowę przydomowej oczyszczalni może okazać się niemożliwe.
 3. Działka znajduje się w obszarze objętym szczególnymi przepisami ochrony środowiska.
  W obszarach objętych szczególnymi rozporządzeniami prawnymi z zakresu ochrony środowiska ekologiczne szambo szczelne może okazać się jedynym możliwym do zastosowania rozwiązaniem problemu ścieków.
 4. Potrzebujemy zbiornika do gromadzenia wody deszczowej.
  Nasze zbiorniki bezodpływowe typu EKO świetnie sprawdzają się jako zbiorniki retencyjne do gromadzenia wody deszczowej z dachów. Zagospodarowaną w taki sposób wodę można wykorzystać w celach gospodarczych tj. myć nią samochód lub po prostu podlewać ogród.
 5. Jesteśmy rolnikami.
  W rolnictwie powstaje wiele substancji płynnych, które muszą być gromadzone w szczelnych zbiornikach, aby nie stanowiły zagrożenia dla czystości środowiska. Są to m.in. gnojowica i gnojówka (pochodzące z obór bezściółkowych), które po przefermentowaniu mogą być wykorzystywane jako naturalny nawóz.

EKOPOL oczyszczalnie - Oferujemy projektowanie, montaż i serwis - przydomowe oczyszczalnie ścieków, szambo, oczyszczalnie ekologiczne, oczyszczalnie biologiczne.
EKOPOL Bronno 32, 99-100 Łęczyca, woj. łódzkie tel./fax: (24) 722-43-67, ekopol@oczyszczalnie.pl
© 2010 EKOPOL

Ekopol   |   Produkty   |   Informacje   |   Cennik   |   Montaż   |   Kontakt

Strona firmy: ekopol