Ekopol - Producent. Biologiczne i ekologiczne

przydomowe oczyszczalnie ścieków


 

Firma EKOPOLSzanowni Państwo,

serdecznie witamy na naszej stronie internetowej. Jesteśmy firmą rodzinną i jednocześnie liderem wśród producentów biologicznych i ekologicznych oczyszczalni ścieków z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się produkcją, montażem oraz serwisem naszych wyrobów. Zapewniamy bezpłatny transport naszych produktów na terenie całego kraju. Wszelkie nasze wyroby posiadają niezbędne aprobaty, atesty, certyfikaty i opinie techniczne. Na wszystkie proponowane wyroby udzielamy 10 lat gwarancji także wówczas, gdy instalacja urządzeń jest wykonywana przez inwestora lub osoby trzecie.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

  • oczyszczalnie biologiczne typu BIO-HYBRYDA (pracujące w oparciu o złoże biologiczne, osad czynny i system napowietrzający).
  • oczyszczalnie biologiczne typu BIO-OSAD (pracujące w oparciu o osad czynny i układ napowietrzający).
  • oczyszczalnie ekologiczne (wielokomorowe osadniki gnilne z wbudowanym separatorem tłuszczu).
  • zbiorniki bezodpływowe (służące do gromadzenia ścieków socjalno bytowych i przemysłowych.
  • zbiorniki bezodpływowe dla rolników (służące do gromadzenia gnojowicy i gnojówki).
  • Szereg akcesoriów.

O Nas:

W czasie minionych już ponad dziesięciu lat działalności udało nam się osiągnąć wysoką pozycję na polskim rynku w sektorze rozwiązań dla zagospodarowania ścieków gospodarczo-bytowych i przemysłowych.
Fakt, że jesteśmy firmą rodzinną uważamy za naszą wielką zaletę, gdyż jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się w Europie forma własności przedsiębiorstw. Taki model pozwala nam uzyskiwać najwyższą jakość oferowanych usług poprzez duże zaangażowanie w pracę wszystkich osób z kadry zarządzającej, pracowników administracji i produkcji, kierowców oraz dystrybutorów.

Każdy z nas jest wykwalifikowanym specjalistą gotowym udzielić Państwu obszernych informacji dotyczących zasady działania naszych produktów, formalności jakie napotkają Państwo w trakcie realizacji inwestycji czy kosztorysu planowanych prac.

Służymy Państwu swoją wiedzą, doświadczeniem, oraz profesjonalnym wsparciem merytorycznym i technicznym na każdym z etapów realizacji zamówienia. Dzięki szerokiej i bardzo dobrze zorganizowanej sieci przedstawicieli i monterów jesteśmy w stanie zapewnić nabywcom doradztwo, montaż, a także bezpłatny transport urządzeń na terenie całego kraju.

Produkty nasze wykonane są w technologii laminatów poliestrowych tzn. z żywic poliestrowych i włókna szklanego. Materiał ten zapewnia wysoką trwałość zbiorników (dziesiątki lat), całkowitą szczelność oraz dużą odporność na uszkadzające działanie wszystkich substancji chemicznych zawartych w ściekach.

Realizujemy system zakładowej kontroli produkcji, który zakłada badanie wyprodukowanych zbiorników pod kątem szczelności, jakości wykonania oraz ciągłości powłok.

Kilka faktów z historii Naszego przedsiębiorstwa:

Firma Ekopol rozpoczęła działalność jako spółka J. Kononów, B. Mankiewicz, B. Woyda w 2000r. w wynajętym zakładzie produkcyjnym mieszczącym się w Łodzi przy ulicy Olechowskiej 83. Produkcję rozpoczęto na podstawie użyczonego przez pana Mariusza Mankiewicza dzieła (utworzonego w 1999 r.) jakim były projekty, pierwsze modele oraz matryce do wytwarzania oczyszczalni ekologicznych i szamb o pojemnościach do 8 m3.

Pierwszą oczyszczalnię wprowadziliśmy na rynek w 2000 roku, była to oczyszczalnia ekologiczna typu EKO, która zdobyła uznanie użytkowników i przetrwała próbę czasu, w związku z czym jest produkowana do dziś w niemal niezmienionej formie.

Oczekiwania konsumentów i wymogi prawne w kwestii ochrony środowiska ciągle rosły, co przyczyniło się do powstania konceptu urządzenia o wiele wyższej sprawności w oczyszczaniu ścieków. W odpowiedzi na te potrzeby w 2005 roku Mariusz Mankiewicz na bazie oczyszczalni ekologicznych rozszerzył swój projekt i skonstruował oczyszczalnie biologiczne o pojemnościach do 8 m3.

Zasada ich działania została oparta o wolnopływające, samoczyszczące się złoże biologiczne wspomagane osadem czynnym i układ napowietrzający. Skuteczność tego urządzenia przekroczyła najśmielsze obliczenia konstruktora i oscyluje w granicach 96%, dzięki czemu jest ono absolutnym hitem sprzedaży w ostatnich latach.

Koniec roku 2008 zapisał się w naszej historii pod literą rozstania z jednym ze wspólników i podjęcia dalszej działalności pod nazwą: Ekopol B. Mankiewicz B. Woyda. W marcu 2009 roku zakład produkcyjny przy ulicy Olechowskiej 83 uległ doszczętnemu zniszczeniu na skutek pożaru. W związku z tą tragedią spółka ponownie się rozwiązała i z inicjatywy Bożeny i Mariusza Mankiewiczów (we wrześniu 2009 r.) powstała rodzinna firma EKOPOL. Działalność zarejestrowano w miejscowości Bronno 32 gm. Łęczyca w własnym nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym.

Z początkiem 2010 r. wszystkie nasze oczyszczalnie zostały zmodernizowane i wzbogacone o innowacyjne rozwiązania techniczne. Jako nowość wdrożyliśmy oczyszczalnie biologiczne o pojemnościach do 40 m3, tunele rozsączające, kręgi studzienne z tworzyw sztucznych, kształtki polietylenowe (podstawa złóż biologicznych) oraz przepompownie. Na wszystkie oczyszczalnie posiadamy aprobaty techniczne IOŚ, atesty PZH, deklarecję zgodności, oraz udzielamy 10-letniej gwarancji na prawidłowe działanie tych urządzeń. Jako jedyni w karju wyposażamy nasze oczyszczalnie w regulowane teleskopowo włazy rewizyjne.

Wszystkie polecane przez Ekopol produkty oraz elementy graficzne publikowane na stronach internetowych są własnością intelektualną prezesa firmy Mariusza Mankiewicza.

Uwaga!
Zabrania się kopiowania tekstów, ich fragmentów oraz elementów graficznych z serwisów internetowych firmy EKOPOL bez pisemnej zgody administratora, a w szczególności publikowania ich poprzez włączanie do serwisów internetowych!!!!

Dane Firmy:

EKOPOL
Bronno 32
99-100 Łęczyca

kom: 604 730 484
tel/fax:24 722 43 67
e-mail:ekopol@oczyszczalnie.pl

NIP: 775-159-71-66
REGON: 100727360

Kadra zarządzająca:

Bożena Mankiewicz
Właściciel

Mariusz Mankiewicz
Prezes

Anna Andrysiak
Dyrektor działu handlowego.

Edyta Mankiewicz
Dyrektor ds. administracji i rachunkowości.

Karolina Mankiewicz
Dyrektor ds. badań, marketingu i strategii rozwoju.

Kamil Andrysiak
Kierownik ds. produkcji i kontroli jakości.

Grzegorz Żydczak
Kierownik działu zaopatrzenia i transportu.

Gwarancja:

10 lat gwarancji na wszystkie produkty firmy Ekopol.

Certyfikaty:

Zaufanie:

Firma EKOPOL bierze udział w programie Rzetelna Firma.

EKOPOL oczyszczalnie - Oferujemy projektowanie, montaż i serwis - przydomowe oczyszczalnie ścieków, szambo, oczyszczalnie ekologiczne, oczyszczalnie biologiczne.
EKOPOL Bronno 32, 99-100 Łęczyca, woj. łódzkie tel./fax: (24) 722-43-67, ekopol@oczyszczalnie.pl
© 2010 EKOPOL

Ekopol   |   Produkty   |   Informacje   |   Cennik   |   Montaż   |   Kontakt

Strona firmy: ekopol